Telefon
WhatsApp
Mail


Antalya Rent a Car Seçimi nasıl yapılmalı?

Rent a car; aracı olan veya olmayan kişiler tarafından sürekli tercih edilen, rahat bir yöntemdir. Araba kiralarken yapılması gereken seçimlerden belki en önemlisi araç kiralama süresidir. Peki, günlük araç kiralama ve aylık araç kiralama işlemleri nasıl yapılır? Günlük ve aylık araç kiralama seçenekleri arasında ne gibi farklar bulunur ? Antalya Araç Kiralama kolaylıkları nedir ?

Antalya Araç kiralama kolaylıkları

Günlük Araç Kiralama
Araba kiralama seçeneklerinden bir diğeride günlük olarak araba kiralamaktır. Günlük olarak araç kiralama aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli konu, araba kiralama şartlarının detaylı bir şekilde incelenmesidir. Rent a carların çoğunda en az 3 gün araba kiralama şartı vardır. Bu tarz arabalar için günlük kiralamak mümkün değildir. Günlük araç kiralamada teslim işlemi kaydedilen tarih ve saatten tam 24 saat sonra arabanın geri teslim edilmesi ile gerçekleşir. Araç Kiralama sözleşmesinde bu tarih ve saat net bir şekilde belirtilir. Günlük araba kiralama fiyatları değişiklik gösterebilir. Araçlara, sezona ve firmalara göre farklılık gösterebilir. En az yaş ve ehliyet süresi de rent a carlara göre farklılık gösterebilir.

Aylık Araç Kiralama

En iyi araç kiralama tercihlerinden biri de aylık olarak araba kiralama hizmetidir. Aylık araba kiralama, 1 aydan 12 aya kadar olabilir. Aylık araç kiralama işlemlerinde mevsime göre değişiklikler olabildiği için erken rezervasyon yaptırmak oldukça önemlidir. Aylık araba kiralama işlemi yapıldığında belirlenen teslim tarihine uymak gerekmektedir. Özellikle 6 ay ve üstündeki araç kiralamalarında çoğu rent a car hatırlatma yapar. Aylık araç kiralamalarda müşteriler tarafından en çok dikkat edilen ve edilmesi gereken noktalardan biri de, aracın kilometre başına tükettiği yakıt miktarıdır. Daha uygun fiyatlar ile yolculuk yapmak isteyenler, ekonomik sınıf araçlardan faydalanabilirler.

 

Günlük ve Aylık Araç Kiralama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günlük ve aylık araba kiralama işlemleri arasında çok fazla farklılık bulunmamaktadır. Ehliyet süresi, yaş sınırı, depozito gibi konular kiralamanın süresine göre değil aracın türüne bağlı olarak değişir. Böylelikle kiralama konusunda ve şartlarında belirgin farklar olmaz. Aylık kiralamalar günlük kiralama fiyatı  ile hesaplanırsa daha uyguna geliyor gibi gözükebilir. Özellikle araba kiralama indirimlerinden faydalanan şahıslar hem günlük hem de aylık kiralamaları çok daha uygun bir ücret ile gerçekleştirebilirler. Sonuç olarak, araba kiralarken önemli olan kısım kullanıcının memnuniyetidir.

Bu bilgiler Antalya Araç Kiralama kolaylıkları konumuz için ön bilgi niteliğinde. Zira bu bilgiler genel olarak tüm Türkiye üzerindeki rent a carları ilgilendiren bilgiler. Herkesin bilmesi ve dikkat etmesi gereken bilgiler. Çoğu müşteri bu tarz bilgileri bir köşeye atıyor ancak atmamak lazım. Böyle bilgileri çok daha dikkatli incelemek ve bilincinde olmak lazım.

Eğer kendimize araç kiralama konusunda kolaylık sağlamak istiyorsak öncelikle doğru bilgiye ulaşmalıyız. Kiraladığımız aracın türü nedir ? Aylık ve günlük fiyatlandırmalar arasında ne tarz farklar bulunuyor. Bunların değerlendirmesini detaylı yapmak gerekiyor. Araç kiralamak isteyen herkesin bu tarz konuları detaylı olarak gözden geçirmesi gerekiyor.

Aksi taktirde istenmeyen mağduriyetler ortaya çıkabilir. Bunlarla beraber kimsenin istemeyeceği hak durumları olabilir. O yüzden her müşterinin dikkat etmesi ve her Rent a Car firmasının özen göstermesi gereken konular bunlar. Her şeyden önce müşteri memnuniyeti gelmelidir. Böylelikle her iki tarafta istediği sonuca ulaşmış olur.

Araç tercihlerinizi yapacağınız zaman Antalya Araç Kiralama kolaylıkları yazımızda bahsettiğimiz şeyleri unutmayın. Bu tarz bilgiler ile bu konuda çok daha iyi tercihler yapabileceksiniz kesinlikle.