Telefon
WhatsApp
Mail


Sıkça Sorulan Sorular

1: MUTLU RENT A CAR FİLO KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM ?

 • Evet, +9 0532 682 18 23 Numaralı WhatsApp danışma hattımızdan taleplerinizi iletebilirsiniz.

2: NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM ?

 • mutlurentacar.com internet sayfasından online olarak fiyat teklifi alabilir ve birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • +9 0532 682 18 23 numaralı Rezervasyon Merkezi'ni arayarak 09.00-20.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • info@mutlurentacar.com adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz

 

3: ÖN ÖDEMELİ REZERVASYONUMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM ?

 • mutlurentacar.com adresi üzerinden ödemeli bir rezervasyon yaptıysanız, değişlik yapılamayacağını üzülerek bildirmek ister, iptal ve iade işlemi için ise iptal koşullarının geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

4: ARAÇ KİRALAMAK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMALIYIM ? EHLİYET SÜREM EN AZ KAÇ YIL OLMALIDIR ?

 • EKONOMİK VE ORTA SINIF ARAÇLAR İÇİN EN AZ 25 YAŞ VE 2 YILLIK EHLİYET ZORUNLULUĞU BULUNMAKTADIR.
 • LÜKS SINIF ARAÇLAR İÇİN EN AZ 30 YAŞ VE 5 YILLIK EHLİYET ZORUNLULUĞU BULUNMAKTADIR.

 

5: KİRALADIĞIM ARACI ALDIKTAN SONRA KİRALAMA SÜRESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM ?

 • Elbette, günlük kiralamalarınızın süresini uzatabilir ya da erken teslim yapabilirsiniz. Kira süremiz 24 saattir, bu sebeple aynı gün içinde araç teslim etmeniz durumunda 1 günlük ücret ile ücretlendirilirsiniz. Erken teslimatlarınızda fiyat tablosunda kullanılan gün sayısına karşılık gelen fiyat geçerli olur.  Ancak, ödemeli rezervasyonlarda, rezervasyon tutarının iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Aylık yapılan rezervasyonlar günlük kiralamaya çevrilmek istendiğinde günlük fiyat tablosuna göre hesaplanır. Aylık fiyat geçersizdir.

 

6: FATURAMI NE ZAMAN ALABİLİRİM ?

 • Faturanızı kiralama süreniz başladıktan hemen sonra teslim alabilirsiniz.

 

 

7: TRAFİK CEZA DURUMUNDA CEZA ÖDEMESİNİ NASIL VE NEREDEN YAPMALIYIM ?

 • Trafik cezası TC kimlik numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır.
 • Plakaya yazılan trafik cezalarında, trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde, indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.

 

8: KİRA SÖZLEŞMESİ DOLDURULURKEN NELER GEREKMEKTEDİR ?

 • Ehliyet (yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport), adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyin.

 

9: BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM ?

 • Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsınız. Mutlaka kredi kart sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi ve ek sürücü olarak kiralamaya dâhil edilmesi gerekmektedir. Müşterimiz ödemeyi yapan kişidir, müşterimizin şahsi kredi kartı ile ofise gelmesi ve gerekli dokümanları imzalaması gerekmektedir. Kredi kart sahibi kimse anlaşma onun adına açılır ancak adına anlaşma açılacak kişinin ehliyetinin de olması gerekir.

 

10: ÖDEME YAPACAK/ ARACI KİRALAYACAK KİŞİNİN EHLİYETİ OLMAMASI DURUMUNDA NE OLUR ?

 • Ehliyeti olmayan kişi araç kiralaması yapamaz. Aracı kiralayan kişinin ehliyeti olmalıdır ve ödemeyi kendisinin yapması gerekir. Eğer ehliyet yok ise kiralama yapamaz, ek sürücü ekleyerek araç kiralama hizmeti alamaz.

11: FİLONUZDA HANGİ ARAÇLAR VAR ?

 

 

12: ARAÇLA KAZA YAPTIM NE OLACAK ?

 • Araçla kaza yapmanız durumunda derhal bize bilgi vererek kaza raporu tuturmalısınız bu durumda sizin bir sorumluluğunuz kalmaz.Kaza raporu tutulmaması halinde sigortadan yararlanılamaz.Kazada kusur oranına bağlı olarak aracın işten kaldığı günler kiracıdan  tahsil edilebilir.

 

            13: ARAÇ ARIZA YAPTI NE YAPMALIYIM ?

 • Derhal ofisimizle irtibata geçiniz görevliler sizi yönlendirecek ve yol yardımı size gönderecektir. Eğer  kısa sürede giderilecek bir arıza ise sorunun çözümü sağlanacaktır. Eğer uzun sürecek bir işlem var ise size yeni araç tahsis edilecektir ( müsaitlik durumuna göre ) bu durumda araçta kullanıcı hatası var ise edilen masraf ve verilen aracın ücreti ayrıca talep edilir.Aksi durumda kiracıdan herhangi birşey talap edilmez.

14: KİRALADIĞIM ARAÇTA KM SINIRI VAR MI ?

 • Evet var , Sezona göre değişiklik gösterebilir . Yıllık kiralamalarda talebiniz üzerine sözleşmede değişiklik yapılabilir.